Že od nekdaj so kamini simbol domačnosti

V dom kamini prinašajo dodatno toplino in prijetno vzdušje. Imamo več vrst kaminov in sicer največ je klasičnih kaminov na drva, ki utvarjajo lep ambient ob prasketanju ognja vendar imajo nižjo učinkovitost pri ogrevanju prostorov.

Potem imamo še zaprte kamine , ki so vgradni in hkrati varni in oddajajo večjo toploto. Kamniti kamini so estetsko dovršeni in primerni za interjerje, ki so rustikalni. Obstajata še plinski in električni kamin in kamini na bioetanol. Pri zadnjih dveh ni potrebno dimnika. Z kaminom lahko omogočimo toplo in udobno vzdušje, lahko si dogrevamo bivalni prostor čez zimo, največkrat ga postavimo iz estetskih razlogov kot dodatek k notranji opremi. Tudi sama imam željo postaviti kamin v dom, ko ga bomo prenovili. Z možem sva šla na sejem dom, kjer sva videla kar nekaj dobrih ponudb ki so naju zanimale. Poiskala sva tudi razstavni prostor, kjer so bili kamini in povprašala za njihove posebnosti in priporočila. Njihovi proizvajalci so nama vse predstavili in nama odgovorili na vsa vprašanja, ki so naju zanimala. Nekaj kaminov sva si ogledala v živo. Predvsem so nama bili všeč vgradni, ki so na pogled bolj varni, saj so zaprti s steklenimi vrati. Baje dajo tudi več toplote in estetsko so nama bili bolj privlačni. Dobila sva nekaj literature z opisi kaminov in vizitko proizvajalca.

Že od nekdaj so kamini simbol domačnosti

Opazila sva, da imamo kar nekaj proizvajalcev kaminov, ki so med seboj zelo konkurenčni. Ogledala sva si še druge ponudnike in vsi so nas prepričali, da so dobri. Sedaj se morava sama odločiti ali bo naš kamin samo estetski dodatek in dodatni vir ogrevanja ali pa bo glavni vir ogrevanja v dnevnem prostoru. Prav tako morava določiti velikost in se odločiti kakšno vrsto gorivo bova koristila. Vrsta goriva bo odločala tudi o dimniku, ki pa ni potreben pri vseh gorivih.

Mož je sicer ugotovil, da imamo ravno na tisti strani , kjer naj bi postavili kamin že vgrajen dimnik, tako da nisva odvisna od tega pri izbiri.